Envoyer à un ami

Ramowy rozkład dnia i program wycieczki

Poniżej znajdują się informacje dotyczące godzin porannej pobudki i kładzenia się spać wraz z godzinami posiłków popołudniowych i wieczornych oraz zajęć rekreacyjnych. ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Ramowy rozkład dnia i program wycieczki

Poniżej znajdują się informacje dotyczące godzin porannej pobudki i kładzenia się spać wraz z godzinami posiłków popołudniowych i wieczornych oraz zajęć rekreacyjnych. ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Strona główna > A savoir > Ramowy rozkład dnia i program wycieczki

Jednym z punktów stałych naszych obozów jest rozkład dnia, który zapewni że pobyt Waszych dzieci będzie przebiegał w przyjemnej atmosferze.
Poniżej znajduje się harmonogram ramowy, którym posługują się nasi nauczyciele w celu ustalenia programu obozu za który biorą odpowiedzialność.
Program dnia opracowany przez organizację pozarządową Objectif Science Science La science est désormais l’affaire de tous. Découvrez la science d’une manière ludique et active. Nous vous proposons d’en découvrir plus sur nos expéditions à la voile, découverte du plancton. jest gwarantem wspaniałej atmosfery oraz zapewnia wychowawcom, rodzicom oraz uczniom szereg niezmiernych korzyści naukowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

 Typowy rozkład dnia

Godziny mogą się różnić w zależności od kraju oraz czasu wschodu i zachodu słońca.

Zajęcia Godziny
Pobudka między 07:15 - 08:15
Śniadanie 07:30 - 08:30
Czas wolny i toaleta 08:00 - 09:00
Forum (spotkanie dzieci) 09:00 - 09:30
Zajęcia 09:30 - 12:00
Czas wolny 12:00 - 12:30
Popołudniowy posiłek 12:15 - 13:00
Czas odpoczynku i toaleta 13:00 - 14:00
Zajęcia 14:00 - 16:15
Przerwa na przekąskę 15 minut pomiędzy 16:00 - 16:45
Zajęcia 16:30 - 18:30
Czas wolny i toaleta 18:30 - 19:30
Podwieczorek 19:00 - 19:45
Czas wolny i toaleta 19:45 - 20:15
Wieczorny czas wolny lub czas zabaw 20:15 - 21:00 lub później w zależności od grupy wiekowej
Toaleta i położenie się spać 21:00 - 21:30
Gaszenie świateł 21:30 dla najmłodszych dzieci

  Program pobytu

Nasze podejście do edukacji, które opiera się na współpracy i zaangażowaniu uczniów w planowanie i przygotowanie zajęć, jest jednym z mocnych punktów naszych wycieczek (proszę kliknąć na „Koncept”). Ustalenie dokładnego przebiegu zajęć byłoby przejawem nadmiernej ingerencji w program oraz odbiłoby się na ich jakości. Najwyższą jakość gwarantują zajęcia, które przybierają różną formę w zależności od inicjatywy ich uczestników, nauczycieli i rodziców.

Z jednej strony, program obozu opiera się na PROJEKCIE KOŃCOWYM, z drugiej na naszym podejściu do edukacji, które zostało opracowane przez wspomnianą powyżej organizacje pozarządową i zawsze spełnia oczekiwania naszych klientów.

Poniżej znajduje się szczegółowy program obozu:

Niedziela po południu : przybycie na miejsce, powitanie uczestników oraz ich rodziców

Niedziela wieczorem : powitanie uczestników oraz gry i zabawy integracyjne

Poniedziałek rano : pierwsze zajęcia naukowe: zajęcia „kontakt !”

Poniedziałek i wtorek : Gry, zabawy sportowe, wieczorne spotkania, „integracyjne„oraz „wdrażające” zajęcia naukowe. Zajęcia naukowe zostały przygotowane w najdrobniejszych szczegółach przez naszych specjalistów od zajęć rekreacyjnych oraz organizacji wakacji naukowych, umożliwiając wszystkim uczestnikom pełne zaangażowanie się w główny projekt naukowy obozu.

Środa rano : Zainicjowanie „Projektu”, zajęcia sportowe, kulturalne oraz związane z naturą, wieczór zabaw. W ciągu dnia, na dwa zajęcia naukowe średnio przypadają dwa zajęcia sportowe i rekreacyjne, z pominięciem posiłków, czasu wolnego przeznaczonego na odpoczynek oraz czasu dla siebie.

Kolejne dni : Zajęcia naukowe „Projekt" oraz zajęcia sportowe i rozrywkowe

Ostatni piątek pobytu: wieczorna impreza taneczna

Ostatnia sobota pobytu: Transmisja prezentacji przygotowanych przez dzieci od 7 do 12 lat, oraz konferencji przez młodzież od 13 do 18 lat. Rodzice uczestników chcący obejrzeć, wysłuchać, poszerzyć swoją wiedzę oraz zadać kilka pytań są mile widziani.

Ostatnia niedziela rano : Przywitanie rodziców odbierających dzieci, wyjazd

Jeżeli chcielibyście wspomóc nasze stowarzyszenie, możecie się do tego przyczynić rozwieszając nasze plakaty w Waszej okolicy !

Nos partenaires

Voir également