Envoyer à un ami

Popraw swoją znajomość francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego, a nawet japońskiego, realizując projekty naukowe na wysokim poziomie

Niezwykłe obozy językowe! Koniec z obozami językowymi, na których młodzi ludzie błąkają się po mieście, rozmawiając w swoim ojczystym języku z innymi uczestnikami z tego samego kraju. Koniec z obozami językowymi wypełnionymi intensywnymi zajęciami, które nie przynoszą żadnego rezultatu. Niech żyją niesamowite projekty, realizowane w całości w języku obcym! Bo nic nie służy lepiej nauce języka, jak szlifowanie go w praktyce w ramach interesującego projektu! To szczególnie ważne dla młodych w wieku 13-25 lat! Obóz naukowy w całości po angielsku, chińsku, rosyjsku, niemiecku, hiszpańsku, lub włosku? Nie musicie daleko szukać, wszystkie informacje znajdują się tutaj. ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Popraw swoją znajomość francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego, a nawet japońskiego, realizując projekty naukowe na wysokim poziomie

Niezwykłe obozy językowe! Koniec z obozami językowymi, na których młodzi ludzie błąkają się po mieście, rozmawiając w swoim ojczystym języku z innymi uczestnikami z tego samego kraju. Koniec z obozami językowymi wypełnionymi intensywnymi zajęciami, które nie przynoszą żadnego rezultatu. Niech żyją niesamowite projekty, realizowane w całości w języku obcym! Bo nic nie służy lepiej nauce języka, jak szlifowanie go w praktyce w ramach interesującego projektu! To szczególnie ważne dla młodych w wieku 13-25 lat! Obóz naukowy w całości po angielsku, chińsku, rosyjsku, niemiecku, hiszpańsku, lub włosku? Nie musicie daleko szukać, wszystkie informacje znajdują się tutaj. ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Strona główna > Présentation > Popraw swoją znajomość francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego, a nawet japońskiego, realizując projekty naukowe na wysokim poziomie

Celem naszych ośrodków naukowych jest organizowanie wakacyjnych obozów naukowych na wysokim poziomie dla dzieci i młodzieży (niezależnie od ich języka ojczystego), jak również wspieranie instytucji edukacyjnych w ich pracy wychowawczej poprzez zajęcia naukowe dla dzieci, wszystko to przy jednoczesnym prowadzeniu profesjonalnych badań naukowych oraz organizacji seminariów i konferencji.

Te międzynarodowe obozy dają młodym o wiele więcej, niż zwykły obóz naukowy czy językowy. Połączenie obozu naukowego z obozem językowym oferuje im bowiem możliwość spotkań z rówieśnikami z całego świata, oraz wspólnego poznawania tego, co stanowić będzie ich przyszłość. Podczas obozu młodzi poznają swoje kultury, wymieniają się doświadczeniami i marzeniami, nierzadko zachowują kontakt po obozie, dorastają i spotykają się ponownie podczas kolejnej wymiany, tym razem uniwersyteckiej…

Oprócz przygody naukowej, gwarantujemy bezpieczeństwo oraz doskonałą opiekę, co pozwala dzieciom w pełni korzystać z wakacji.

Obozy prowadzimy w językach: francuskim, angielskim, hiszpańskim, japońskim, rosyjskim lub chińskim...

…skontaktuj się z nami!

 Nauka jako język uniwersalny

Niektórzy uważają naukę za pomocniczy język międzynarodowy. Z uwagi na fakt, że zasadą wszystkich nauk jest metoda eksperymentalna, a mówiąc o doświadczeniu – mówimy o działaniu, każdy badacz jest w stanie zrozumieć konkretne doświadczenie poprzez praktykę, nawet jeśli nie posługuje się językiem danego zespołu naukowego. Ponadto zaletą słownictwa naukowego jest to, iż jest bardzo podobne we wszystkich językach. Słownictwo techniczne ma często wspólne pochodzenie co ułatwia jego rozumienie.

Nauka jest również uniwersalna sama w sobie, ponieważ większość najważniejszych badań naukowych jest obecnie prowadzona przez międzynarodowe zespoły i dotyczy uniwersalnej problematyki.

 Szkolenia naukowe sposobem na naukę języka obcego ?!

Objectif Sciences International jest stowarzyszeniem specjalizującym się w naukowych programach rekreacyjnych i stworzyło konkretne modele edukacji naukowej oparte na ogólnych podstawach pedagogicznych.

Unikając zarówno dyskursu akademickiego, jak i uproszczonego podejścia do nauki, Objectif Sciences International od 1992 roku rozwija swój oryginalny i ambitny model wakacji naukowych.

Podczas obozów naukowych Objectif Sciences International młodzi nie są jedynie obserwatorami badań naukowych, ale sami w nich uczestniczą.

Te projekty badawcze pozwalają uczestnikom całkowicie zanurzyć się w języku obcym, w którym prowadzony jest obóz. Angielski, francuski, włoski, hiszpański… niezależnie od języka, uczestnicy uczą się i pogłębiają jego znajomość w praktyce! . Pod tym linkiem znajduje się przykładowa lista obozów językowych po angielsku. Skontaktuj się z nami, by zapoznać się z kompletną listą oferowanych w tym roku obozów językowych!

 Obozy międzynarodowe

Choć zazwyczaj większość uczestników pochodzi z kraju, w którym znajduje się ośrodek, z roku na rok w obozach naukowych Objectif Sciences International uczestniczy także coraz więcej młodych z zagranicy.

Szukając odpowiedzi na problemy, które postawili sobie za cel rozwiązać, uczestnicy z całego świata prowadzą konkretne i pasjonujące projekty badawcze. Ponieważ wszystkie zajęcia, w których uczestniczą dzieci, są prowadzone po francusku przy udziale innych francuskojęzycznych uczestników, nauka języka odbywa się w sposób naturalny poprzez uczestnictwo w pasjonujących zajęciach.

 Międzynarodowa współpraca w ramach zespołów badawczych

Współpraca młodzieży pochodzącej z różnych części świata podczas realizacji projektów badawczych wzbogaca je kulturowo, nadając badaniom zupełnie nowy wymiar. Celem obozów międzynarodowych oferowanych przez Objectif Sciences International jest otwarcie młodych na świat i lepsze przygotowanie ich do mobilności i współpracy międzynarodowej w przyszłości. Zadaniem naszych zespołów jest podsycanie naukowej i kulturowej ciekawości, niezbędnej przy współpracy naukowej.

Opierając się na tych samych zasadach, na których funkcjonuje Erasmus Mundus (program wymian międzynarodowych, który może się pochwalić samymi sukcesami), nasze stowarzyszenie ma na celu promocję mobilności i współpracy z krajami spoza Unii Europejskiej w dziedzinie szkolnictwa wyższego. Liczba oferowanych w ramach programu Erasmus kursów, a także uczestniczących w nim uniwersytetów, studentów i wykładowców z Unii Europejskiej i całego świata szybko rośnie, udowadniając tym samym, że w zakresie szkolnictwa wyższego « marka Europa » jest gwarancją jakości. Celem programu Erasmus Mundus jest wzmocnienie europejskiej współpracy i międzynarodowych więzi w dziedzinie szkolnictwa wyższego, poprzez organizację konkursów naukowych na wysokim poziomie, oraz zachęcanie studentów i wykładowców z Unii Europejskiej i całego świata do wymian międzynarodowych.

 Jaki wkład w badania naukowe ma mediacja?

Aktualna ewolucja nauki wymaga daleko posuniętej specjalizacji. Naukowcy studiują coraz bardziej szczegółowe zagadnienia, które wymagają specyficznej wiedzy naukowej w każdej dziedzinie. Skutkiem tego jest szereg problemów, z których najbardziej oczywistym jest brak zrozumienia między naukowcami zajmującymi się różnymi dziedzinami…

Obecnie bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest więc nadanie badaniom naukowym dodatkowego wymiaru, przy jednoczesnym zapewnieniu ich wynikom możliwości dotarcia do jak największej liczby osób. Oznacza to w praktyce kładzenie nacisku na popularnonaukowy i komunikacyjny aspekt rezultatów badań naukowych. Jedną z zalet mediacji jest możliwość zrozumienia wyzwań, przed którymi staje środowisko naukowe, przez szerszą publikę. Taka praktyka zaczyna się rozwijać właśnie dzięki współpracy naukowców i zwykłych obywateli.

Rozwój wakacyjnych obozów naukowych umożliwia więc w rzeczywistości rozwój nauki: dzieje się tak dzięki temu, że rezultaty badań naukowych prowadzonych podczas naszych turnusów są następnie rozpowszechniane na szczeblu krajowym, europejskim i międzynarodowym.

 Międzynarodowe obozy naukowe Objectif Sciences International

Organizacja wakacyjnych obozów naukowych na wysokim poziomie dla dzieci (niezależnie od ich języka ojczystego), wspieranie instytucji edukacyjnych w ich działalności pedagogicznej poprzez zajęcia naukowe dla dzieci, przy jednoczesnym prowadzeniu badań oraz organizacja seminariów i konferencji – oto cele ośrodków naukowych stworzonych przez Objectif Sciences International.

Takie obozy międzynarodowe dają młodym o wiele więcej, niż zwykły obóz naukowy czy językowy. Połączenie obozu naukowego z obozem językowym oferuje im możliwość spotkań z rówieśnikami z całego świata, oraz wspólnego poznawania tego, co stanowić będzie ich przyszłość.
Podczas obozu młodzi poznają swoje kultury, wymieniają się doświadczeniami i marzeniami, nierzadko zachowują kontakt po obozie, dorastają i spotykają się ponownie podczas kolejnej wymiany, tym razem uniwersyteckiej, etc.

 Ponadto gwarantujemy

Obozy i pobyty naukowe Objectif Sciences International zostały stworzone specjalnie z myślą o młodzieży w wieku 7-18 lat. Spełniają one wymagania:

  • rodziców - w zakresie standardów bezpieczeństwa, komfortu, oraz jakości programu pedagogicznego,
  • młodzieży; zarówno pod względem kontaktu z nauką i językiem francuskim, jak również dobrej zabawy i możliwości uprawiania sportu w gronie rówieśników.

Aby jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom rodziców, w skład kadry obozu wchodzi koordynator mówiący po hiszpańsku, włosku, angielsku, chińsku lub niemiecku.

Bezpieczeństwo :

Nasz regulamin gwarantuje Państwa dzieciom najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas każdych zajęć, zarówno tych które organizujemy sami, jak i tych, które odbywają się przy udziale naszych zewnętrznych usługodawców.

Oprócz zgłoszenia obozu do Departamentalnej Dyrekcji ds. Młodzieży i Sportu, o naszej obecności każdorazowo informujemy także miejscową jednostkę straży pożarnej i komisariat policji, a także służby sanitarne i weterynaryjne, tak aby w razie potrzeby możliwa była szybka interwencja.

Możliwość kontaktu z nami i z dzieckiem:

  • Strona internetowa obozu, na którym przebywa państwa dziecko, jest codziennie aktualizowana.
  • We wszystkich naszych ośrodkach znajdują się kabiny telefoniczne i komputery, z których dzieci mogą korzystać, aby do Państwa zadzwonić lub napisać e-maila.
  • Możecie Państwo także skontaktować się telefonicznie z kierownikiem/kierowniczką obozu, by otrzymać wieści o dziecku, lub przekazać mu jakąś informację.

W momencie zapisu dziecka na obóz wszystkie informacje i dane kontaktowe zostaną Państwu przekazane na specjalnej ulotce, która wyjaśnia, jak w szybki sposób skontaktować się z nami w razie potrzeby.

Prawdziwe wakacje dla Waszego dziecka :

Nawet jeśli czasami poruszamy poważne, wymagające skupienia tematy, to naszym podstawowym celem jest i pozostanie miłe spędzanie czasu. Nasze obozy i letnie kolonie naukowe to przede wszystkim czas wakacyjnego wypoczynku. Dzieci mają możliwość nie tylko prowadzić projekty badawcze, ale także uczestniczyć w zajęciach sportowych, warsztatach prac ręcznych lub artystycznych.

Ta sama cena, niezależnie od wybranej dziedziny zajęć :

Cena pobytu jest zawsze taka sama, niezależnie od wybranej dziedziny nauki. W ten sposób możecie Państwo wybrać obóz tematyczny, który najbardziej interesuje Wasze dziecko, nie zwracając uwagi na różnicę w kosztach. Naszym celem jest utrzymanie możliwie najniższych cen.

Kursy dokształcające dla naszych nauczycieli:

Nasi wychowawcy, bardziej niż animatorami, są opiekunami naukowymi. Posiadają oni uprawnienia wychowawcze (BAFA) oraz/lub uprawnienia kierownicze (BAFD), będąc równocześnie wykwalifikowanymi inżynierami, badaczami, czasem nawet dyrektorami badań. Przed podjęciem pracy w naszych placówkach, wszyscy członkowie zespołu przechodzą dwa obowiązkowe szkolenia z zakresu „Pedagogiki naukowej” oraz „Zarządzania projektami badawczymi prowadzonymi przez młodzież”. Taki model projektu badawczego wymaga od nich dużo więcej pracy, lecz zazwyczaj wykazują oni ogromny entuzjazm i zaangażowanie. Z naszej strony staramy się zapewnić im takie warunki pracy, które pozwolą na osiągnięcie najlepszych rezultatów:

- Jeden animator przypada na pięcioro dzieci (podczas gdy francuskie Ministerstwo Młodzieży i Sportu rekomenduje jednego na dwanaścioro), co pozwala nam na zagwarantowanie nie tylko wyjątkowej jakości zajęć, ale przede wszystkim bezpieczeństwa na wszystkich poziomach.

- Przeprowadzamy liczne spotkania kadry pedagogicznej w ciągu roku. Przed każdym turnusem nasi wychowawcy kilkakrotnie spotykają się, aby wspólnie opracować program zajęć. Dla każdego turnusu, poza projektem pedagogicznym przygotowywane są pakiety pedagogiczne oraz formularze do projektów, które są następnie zatwierdzane przez profesjonalnych badaczy. Każdy sezon wakacyjny kończy się kilkudniowym „obozem podsumowującym” dla naszych wychowawców.

- Oferujemy wychowawcom rozmaite szkolenia techniczne i pedagogiczne, przede wszystkim z zakresie zarządzania projektami badawczymi prowadzonymi przez dzieci.

 Zajęcia bezpośrednio związane z badaniami naukowymi:

Stale nawiązujemy nowe kontakty z naukowcami i inżynierami z całego kraju, co pozwala nam na zatwierdzanie przez nich programu naszych zajęć.

Zapewniamy dzieciom dostęp do materiałów naukowych niezbędnych do prowadzenia badań. W przypadku gdy materiały te są zbyt duże lub zbyt drogie, aby możliwe było ich dostarczenie na miejsce obozu, dzieci udadzą się do laboratorium lub fabryki, gdzie pod kontrolą techników będą mogły z nich skorzystać. Tego rodzaju proponowane przez nas rozwiązania są unikatowe w skali Francji.

 Transport i bezpośredni kontakt z naszym zespołem :

Możecie państwo przywieźć dzieci bezpośrednio na miejsce obozu, co będzie dla Was okazją do spotkania z naszymi opiekunami. Będzie to również szansa na spotkanie się z naszymi partnerami, oraz - jeśli sobie tego Państwo życzycie – przyjrzenie się naszej pracy pedagogicznej poprzez udział w zebraniach. Dla nas będzie to doskonała szansa na udoskonalenie najdrobniejszych detali, tak by zawsze gwarantować najwyższą jakość naszych obozów.

Jeśli jednak wolą Państwo skorzystać z oferowanych przez nas możliwości transportu, Wasze dziecko zostanie odebrane z lotniska przez członków naszego zespołu. Wystarczy, że w momencie zapisu na obóz zaznaczą Państwo, z którego miasta życzycie sobie abyśmy odebrali Wasze dziecko.

Jeśli chcecie Państwo wesprzeć stowarzyszenie, będziemy wdzięczni za udostępnianie i rozpowszechnianie naszych plakatów wśród Waszych znajomych!
Przejrzyj katalog oferowanych przez nas obozów

Nos partenaires

Voir également