Envoyer à un ami

Śladami Rysia Alpejskiego

W Nowym Roku zapraszamy na wyprawe na rakietach śnieżnych, śladami dzikich zwierząt żyjących z Alpach Szwajcarskich! Przyjedźcie obserwować, (...) ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Śladami Rysia Alpejskiego

W Nowym Roku zapraszamy na wyprawe na rakietach śnieżnych, śladami dzikich zwierząt żyjących z Alpach Szwajcarskich! Przyjedźcie obserwować, (...) ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Menez à bien d'incroyables projets de recherche !
Des séjours de vacances qui changent le monde
Des aventures hors du commun, des projets de sciences participatives pour le développement durable

Introduction

Spacer na rakietach śnieżnych to idealny sposób na podążanie śladami dzikich zwierząt w warunkach zimowych. Zachęcamy do przyłączenia się do naszych badań nad alpejskimi populacjami jeleni i kozic górskich, a także wspaniałego drapieżnika - rysia.

Le Séjour

Czy wiedzieli Państwo, że Alpy mogą się obecnie poszczycić powrotem tego imponującego zwierzęcia jakim jest ryś? Powrót ten wiąże się z obecnością zwierząt, które stanowią podstawe jego wyżywienia (sarny, zające), jak również świadczy o jakości siedlisk naturalnych. Co wiemy jednak o rozmieszczeniu populacji rysia w naszych górach? Jakie elementy faworyzują powrót tych drapieżników do ekosystemu gór?

Aby odpowiedzieć na te pytania zapraszamy Państwa do doliny Simmental w Szwajcariim na pobyt zorganizowany pod tytułem „Śladami Rysia”. W programie znajdują się wycieczki na rakietach śnieżnych śladami wielu dzikich zwierząt (od zająca po rysia), mające na celu zebranie danych dotyczących ich populacji. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą nam śledzić w kolejnych latach zmiany następujące w populacji rysi zasiedlających tę dolinę.

Zapraszamy do prowadzenia śledztwa na ośnieżonych górskich szlakach. Rakiety śniżne pozwalają na poruszanie się poza wyznaczonymi szlakami, tam gdzie większe są szanse na znalezienie odcisku łapy, sierści, resztek pożywienia, ekstrementów czy innych śladów obecności zwierząt. Tyle zagadek do rozwiązania; jakie zwierzęta tędy przechodziły, ile ich było, co tu robiły? Każdy z Państwa może zostać prawdziwym tropicielem!

W naszym programie nie zapominamy również o obserwacji samych zwierząt. Wyposażeni w lornetki i lunety, czy to podczas porannego spaceru czy tez na ambonie, mamy możliwość przyglądać się z ukradka takim zwierzętom jak: jelenie, lisy, zające czy gronostaje w ich zimowym, białym ubarwieniu.

JPEG - 67 kb
© OSI

Photos / Vidéos

Le domaine skiable Adelboden-Lenk

Le Centre Kuspo

Lenk im Simmental

A voir aussiNos partenaires

Voir également