Envoyer à un ami

Narty & Kryształki Śniegu (Dolina Simmental)

Zima z górach to synonim nart i ... śniegu. A kto mówi śnieg, mówi też kryształki lodu ! Czy chciałbyś zgłębić tajemnice śniegu i (...) ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Narty & Kryształki Śniegu (Dolina Simmental)

Zima z górach to synonim nart i ... śniegu. A kto mówi śnieg, mówi też kryształki lodu ! Czy chciałbyś zgłębić tajemnice śniegu i (...) ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Menez à bien d'incroyables projets de recherche !
Des séjours de vacances qui changent le monde
Des aventures hors du commun, des projets de sciences participatives pour le développement durable

Introduction

Czy chcecie fotografować wspaniałe płatki śniegu i zachować w ten sposób ślad ich istnienia nim znikną wraz z odzilżą ? Chcielibyście nauczyć się konstruować szałasy nordyckie ? Chcecie zrozumieć jak powstaje lawina ? A przy okazji korzystać z dobrodziejstw gór szusując na nartach po idealnie przygotowanych stokach ? Dołączcie więc do naszej dynamicznej ekipy podczas tego turnusu i skorzystajcie z okazji żeby nie tylko zweryfikować wasze umiejetności narciarskie, ale również dać pożywkę szarym komórkom uczestnicząc w naukowym programie geologicznym. To idealne wakacje dla ciebie i twojej rodziny !

Le Séjour

Śnieg jest wspaniałym terenem do zabawy i nauki. Podczas tego turnusu będziecie mogli uprawiać swój ulubiony sport, narty zjazdowe, i jednocześnie uczestniczyć w zajęciach naukowych o nowoczesnej tematyce tj. : fotografia, kryształki lodu i nauka o śniegu.

Bitwy na śnieżki, jazda na nartach, konstruowanie igloo, gorąca czekolada i raclette ... słowem, sama przyjemność.

Podczas zajęć naukowych będących częścią tego turnusu będziecie mieć realny wpływ na postępy w badaniach w ramach programu MINEO.

Zaczniecie inaczej patrzeć na śnieg !

Chcesz wiedzieć po czym jeździsz na nartach? Dzieki glacjologii, nauce o śniegu, dowiesz się dlaczego śnieg jest śliski i kiedy bywa niebezpieczny. Wykorzystując różne techniki pomiarów i obserwacji płatków śniegu i pokrywy śnieżnej, poznasz różne właściwości fizyczno-chemiczne śniegu.

Nauczysz się również łapać płatki śniegu i robić im zdjęcia cyfrowym aparatem z ręcznymi ustawieniami, a także utrwalać płatki i ich formy krystaliczne przy pomocy innego sekretnego systemu ! Technika ta pozwoli ci obserwować płatki tak długo jak zechcesz pod mikroskopem. Będziesz wykorzystywać proste acz innowacyjne techniki, które zostały opracowane przez Objectif Sciences International !

Będziecie również mogli wystartować w konkursie na bałwana o najbardziej oryginalnych kształtach lub najlepiej ogrzane igloo, a także spróbować swoich sił w produkcji kryształków lodu w warunkach laboratoryjnych. Naszym priorytetem jest realizacja waszych zachcianek i najbardziej szalonych pomysłów dotyczących śniegu. Cóż może być lepszego od łączenia sportów zimowych i zajęć naukowych ?!

Kursy Narciarskie

Dla tych, którzy chcieliby nauczyć się jeździć na nartach lub udoskonalić swoje umiejętności istnieje możliwość wykupienia, w ramach turnusu, kursu prowadzonego przez Francuski Związek Narciarski. Na zakończenie kursu, dzieciom zostaną rozdane medale !

JPEG - 16 kb

Photos / Vidéos

Le domaine skiable Adelboden-Lenk

Lenk im Simmental

Le Centre Kuspo

A voir aussiNos partenaires

Voir également